Hlavní obsah

Když se řekne plošinovka, může to ve spoustě lidí vyvolat averzi ke druhu her, který je neustále stejný asi jako výmluvy neschopných politiků. Tato se však zcela vymyká všemu známému i neznámému.

Hrajeme zdarma: Knytt Stories - ať žije fantazie

Obvykle bývá cílem tvůrců plošinovek tak nějak aby se neřeklo vymodelovat hlavní postavu, naučit ji pár pohybů, nasázet okolo ní pár stejných plošinek a na ně nasypat kupu nepřátel, které je potřeba rozmetat na cucky jako obvinění vládních činitelů z korupce. Taková hra se pak blíží co se zábavnosti týče poslaneckým interpelacím.

Anebo si můžete vytvořit obrovský fantazijní svět, který nemá jasný začátek ani konec. Do něj umístíte mnoho rozmanitých prostředí, jež se navíc budou dynamicky měnit. Hlavní hrdina zde sice není nějaký pohledný fešák, zato se neustále učí nové a nové věci, takže vás stále přivádí k úžasu. S nepřáteli nebojuje, spíše se jim chytře vyhýbá. A putuje, objevuje a stále překvapuje.

Prostředí této hry je zkrátka něco tak výjimečného, že se to jen těžko popisuje slovy. Žádné zběsilé akce, žádný adrenalin, jen toulání se za doprovodu atmosférické hudby a neustálý úžas nad tím, jak může existovat něco tak krásného.

DOWNLOAD, homepage, 34 MB, 9/10

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků