Hlavní obsah

V dnešní podařené předělávce neméně zdařilé hry se podíváme na to, jak asi fungovaly taxíky v pravěku. Nebudete tomu věřit, ale je to ohromná legrace.

HRA: UGHly - pravěkým taxikářem

Prvotním impulsem, jak se ostatně dozvíte z intra, bylo vydělat nějaké peníze, to se nezměnilo až do dnešních dob. Nakolik tehdejší drožkaři měli problémy se stanovením přesné sumy za odvoz je teď vedlejší, protože hlavní bylo, aby vůbec vše ve zdraví přežili.

Tehdy totiž žádné silnice nebyly, protože pravěcí lidé, jak známo, obývali hlavně jeskyně. Vstupy do nich však většinou nejsou na úrovni země, a tak nyní natolik jednoduchá činnost, jako je návštěva souseda, bývala často neřešitelný problém.

A právě to je okamžik jako stvořený pro vás. Ovládáte totiž malé vznášedlo, které se za pomoci vašeho šlapání odlepí od země. Protože se však skládá z bambusových stonků a listů, musíte být při jeho používání velice opatrní. Znamená to žádné nárazy, stačí pár tvrdších přistání a můžete opakovat celou úroveň. A to nemluvě o létajících ještěrech nebo kočkovitých šelmách, které na vás všude číhají.

Praxe pak vypadá tak, že jakmile uvidíte někoho postávat na plošince, přistanete těsně vedle něj (pozor, ať ho neshodíte do vody) a poté co nastoupí, ho odvezete, kam si bude přát. Jakmile naplníte určenou kvótu, postupujete dál.

Jak už jsem v úvodu zmínil, jedná se o předělávku. Ačkoli je instalační soubor mnohonásobně větší, grafika se zdá být horší (alespoň co si pamatuji), naštěstí však zůstala zachována ta báječná hratelnost.

DOWNLOAD, homepage, 17 MB, 8/10

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků