Srdcem systému AllPeers je postranní panel "Navigator", který slouží k rychlému přístupu ke všem informacím v AllPeers. Navigator neukazuje pouze soubory, které jsou přes AllPeers sdíleny přes internet, ale také všechny do něj právě připojené uživatele.

V budoucnu by tak mohl fungovat i jako komunikační program a la ICQ. Tvůrci rovněž nevylučují implementaci VoIP systému, tedy zpřístupnění internetové hlasové komunikace.

Uživatel bude moci v databázi AllPeers brouzdat jak v lokálním (tj. na vlastním disku uložených souborech), tak ve vzdáleném - nasdíleném obsahu. Pokud by si přál zpřístupnit některá vlastní data i dalším lidem připojeným k internetu, nebo je od nich stáhnout, pak mu k tomu poslouží jednoduchý drag-and-drop systém, uvedli vývojáři AllPeers.

Základní funkce programu zdarma

Základní funkce, tedy sdílení dat pomocí P2P sítí, budou v programu AllPeers zdarma. "Nemusíme totiž stavět rozsáhlé serverové farmy k tomuto účelu," uvedli jeho tvůrci. "Nemyslíme si ani, že by lidé měli platit za to, že mohou sdílet soubory se svými kamarády," dodali.

"Avšak samozřejmě, že jsme obchodní společnost a pro udržení našeho luxusního životního stylu potřebujeme vydělávat peníze. To je důvod, proč budou některé pokročilé služby AllPeers zpoplatněny," upřesnili zástupci firmy s nadsázkou.       

AllPeers poběží zpočátku na operačních systémech Windows 2000 a XP, Mac a Linux, do budoucna vývojáři nevylučují ani podporu dalších prostředí.

AllPeers je soukromá firma se sídlem v anglickém Oxfordu. Softwarové vývojové centrum společnosti je umístěno v Praze. Přesné datum uvolnění rozšiřujícího prvku AllPeers pro prohlížeč Firefox nebylo zatím zveřejněno. Firefox již jako hlavní browser používá přes 13 procent čtenářů Novinek.cz.