Doom byl mezi trojrozměrnými akčními hrami opravdová legenda. Sám dokonce definoval, jak má tento žánr vypadat a každá další hra z něj nutně musí vycházet. Příběh osamělého mariňáka, který se musí probojovat hordou monster na mimozemské základně inspiroval spousty tvůrců k napodobení a výjimkou není ani tato hra.

Ovšem zajímavý je způsob, jakým se tak stalo. Není zde použit původní engine nebo nějaký jiný trojrozměrný, ale všechna grafika je realizována pouze pomocí ASCII znaků. Pamětníci si určitě vzpomenou na jinou legendu se jménem Nethack, toto je ale více akčnější záležitost.

Nezabýváte se žádným určováním parametrů hlavní postavy reprezentované zavináčem ani složitým sbíráním předmětů a jejich následným používáním. Prostě jen tak chodíte, střílíte zlé znaky, které se vám postaví do cesty a sem tam budete muset najít nějaký ten klíč. Zkrátka přesně jako původní Doom.

Sice je zde trochu složitější ovládání, ale stačí jeden krátký pohled do manuálu a jste doma. Pak už můžete v klidu začít pařit a řeknu vám, je to trochu zvláštní a nostalgický pocit, vidět na devatenáct palců velkém LCD ACSCII grafiku.

DOWNLOAD, homepage, 1.4 MB, 8/10