Aplikace Konfabulator si po nainstalování vytvoří ve složce ...Dokumenty záložku "My Widgets", kam je dobré si odkládat další stahované moduly. Ty se nacházejí na stránce widgetgallery, přičemž v současnosti jejich počet dosahuje několika tisícovek.

Jednotlivé moduly se dají spouštět odkudkoli a charakterizuje je zejména možnost další úprav. Lze tak nastavit nejen jejich barevnost, ale také průhlednost, velikost, umístění v popředí/pozadí plochy, atd. Také je můžete libovolně přemisťovat, zmenšovat či zvětšovat.

O povedenosti Konfabulatoru zcela jistě svědčí také tento článek, který krom jiného obviňuje Apple z okopírování tohoto programu, který údajně firma drze použila v Mac OS X "Tiger" jako "Dashboard".

Jednotlivé moduly fungující v konfabulatoru mají velikost několika set KB, avšak je třeba si dát pozor na jejich poměrně velkou náročnost na množství operační paměti. Každá ze spuštěných aplikací totiž v průměru zabírá až 10MB RAM - při spuštění průhledných hodin, měřiče Wi-Fi, nabitosti baterií a ještě pár dalších vychytávek se tak může snadno stát, že svůj stroj rázem oberete o 200MB systémové paměti, což není dobré.

Funkce a možnosti několika tisíc zásuvných modulů aplikace Konfabulátor jistě brzy odhalíte sami, program však disponuje ještě jednou vlastností, na kterou byste nemuseli hned přijít, i když je velice pěkně graficky provedená - po stisku klávesy F8 (možno upravit) totiž celá pracovní plocha ihned zprůhlední a nahoru vystoupí jednotlivé Widgety. Opětovný stiskem F8 se opět navrátíte k rozdělané práci.

 

DOWNLOAD, Homepage, 7.28 MB, 9/10