Program My Weather zatím existuje v takzvané "Lite" verzi, tedy neúplné, nicméně jeho tvůrce do něj plánuje zakomponovat více informací týkající se předpovědi počasí a také systém varovných zpráv.

Po nainstalování aplikace a jejím prvním spuštění se zobrazí strohá mapa světa, v níž je třeba vybrat klikem myši požadovanou oblast:

Lokace České republiky nabízí tři města (Prahu, Brno a Ostravu), o kterých program dokáže shromažďovat meteorologické informace. Jakmile provedete výběr, například "Praha, Ruzyně", objeví se hlavní obrazovka programu:

V záložce "Tools" je možné software nastavit tak, aby ukazoval ve stupních Celsia (zkratka Ctrl+M), tedy v metrických jednotkách, namísto standardně nastavených anglických mírách. Pokud je zminimalizován, objeví se v systémové liště a ukazuje aktuální teplotu.

Na internetu je k nalezení velká spousta obdobných alikací - některé jsou i mnohem lépe graficky zpracovány, ale jednoduchost obsluhy a zpracování programu My Weather Lite je příkladná.

DOWNLOAD, homepage, 2.55MB, 7/10

Jestliže používáte služeb prohlížeče Mozilla Firefox, máte možnost si přes záložku "Nástroje - Správce rozšíření" stáhnout rozšiřující modul, který Firefoxu dovolí zobrazovat aktuální venkovní podmínky. Tu samou utilitu také naleznete přímo na stránkách http://forecastfox.mozdev.org/.