Nový program pro práci s elektronickou poštou je určen jak pro nejčastěji používaný operační systém Windows, tak i pro Linux a Mac OS X. Thunderbird se zaměřuje na funkce a nastavení, které pomáhají zastavit nevyžádanou poštu a zabraňují šíření virů - největších problémů, kterým dnes uživatelé elektronické pošty čelí.

Snadný přechod z Outlooku

Majitelé programů MS Outlook a Outlook Express mohou snadno přejít na bezplatný Thunderbird díky průvodci, který dokáže automaticky naimportovat jak poštu a kontakty, tak i nastavení účtů.

"Thunderbird 1.0 představuje další milník úspěšného produktu, vytvořeného v rámci komunity stovkami dobrovolníků a vývojářů po celém světě," poznamenala Mitchell Bakerová, prezidentka Mozilla Foundation. "Thunderbird je dokonalý společník Firefoxu a znamená další úspěch vývojového modelu open source."

Instalační program Thunderbirdu (pro Windows 6 MB, pro Linux a Mac OS X 10 MB) je pro uživatele i firmy zdarma ke stažení na adrese www.czilla.cz/download. Fórum pro podporu uživatelů je k nalezení na forum.czilla.cz