Německou Phenomedii není třeba představovat. Firma, která dala spatřit světlo světa slavné sérii Moorhuhn a jiným, se teď postupně přeorientovává z oblasti freeware na shareware. Vždy totiž uvolní hru s přídomkem XS, kterážto je jen silně osekanou verzí XL, kterou si můžete koupit za peníze.

Na Larryho a jeho sérii adventur si také možná někteří pamětníci a znalci vzpomenou. Jednalo se o docela řízné hry, které jak svou vizáží, tak slovní náplní rozhodně nebyly určeny dětem.

Co potom vznikne, když tyto dva fenomény spojíme dohromady? Jednoduchá klikací hra, jejíž shareware verzi si teď můžete stáhnout a zahrát. Je v ní, jak už bývá zvykem, přístupná pouze jedna lokace s následujícím obsahem: Larry je v pokoji, kde na posteli spí spousta žen. Když se některá z nich probudí, zvedne hlavu, což je signál pro vás, abyste na ni klikli a Larry ji pak obšťastní svou návštěvou, co se děje na posteli je decentně překryto nápisem "Zensiert". Pokud jste někdy hráli Svena, tak se jedná téměř o totéž, akorát místo ovcí jsou zde lidé.

Nevím jak vám, ale mě to moc vtipné nepřišlo. Hry od Phenomedie jsou čím dál tím víc komerčnější, nejde jen o to, že zdarma ke stažení dostanete jen silně osekanou verzi, ale hlavně o to, že svými náměty jsou čím dál tím víc podbízivé. Nechci tady nijak přehnaně moralizovat, každému, co jeho jest, ale Larry mi rozhodně vtipný ani zábavný nepřišel. A jestli si budete myslet opak, pak asi stárnu.

 

DOWNLOAD, homepage, 14.6 MB, 6/10