Jméno samotné, stejně tak jako první pohled na hru vám ale asi stejně jako mě moc neřekne - možná to bude tím, že jsme netrávili mládí v Japonsku. Legend of Shadow je inspirováno tamní klasikou s názvem Legend of Kage a nyní se dostává i k nám.

Možná by se o hře chtělo říci, že je to plošinovka, ale ouha, žádné plošinky zde nenajdete, všechno se odehrává na jedné úrovni, samozřejmě můžete skákat. Zajímavé rovněž je, že se neběží zleva doprava, ale naopak.

A o co tu jde? Nějací zloduchové unesli princeznu a vy ji, jako správný ninja, musíte zachránit. Že u to poteče krev těch, kteří by vám v tom chtěli zabránit, je samozřejmé.

Výbava aktivovaná klávesami Z(Y), X a C čítá meč, házení hvězdic a skoky do obrovské výšky. Budete je využívat hojně, protože nepřátelé, ač duchem chudí, jsou bohatí počtem. Slibované krve tedy bude všude spousta. Hraní není nic jednoduchého, natož odpočinkového, úspěšné dokončení úrovně vyžaduje pořádnou dávku koncentrace a rychlé reflexy.

Grafika samozřejmě odpovídá tehdejším poměrům, takže nic moc, ale o to tady myslím nejde. Zkrátka, kdo chce pořádnou akci, má ji mít. 

DOWNLOAD, homepage, 6.1 MB, 6/10