Prohlížeč přesvědčil milióny uživatelů k nahrazení MS Internet Exploreru právě Firefoxem - jen ukázková verze Firefoxu zaznamenala během několika týdnů více než 8 miliónů stažení. Masivní přechod uživatelů se odrazil i v podílu prohlížečů na trhu - podle analytických firem podíl Internet Exploreru klesá po řadu měsíců jak na českém tak i světovém webu.

Firefox získal velmi příznivé ohlasy recenzentů a odborné veřejnosti. V srpnu např. obdržel ocenění "Best In Show" na celosvětové výstavě LinuxWorld.

Zkušenosti s prohlížečem Firefox jsme vám přinesli i my, a to v článku Jak surfovat na internetu příjemněji a bezpečněji, kde je i srovnání s alternativními prohlížeči AvantBrowser a Maxthon postavenými na jádře Internet Exploreru.

FireFox oproti nim má výhodu v tom, že je založen na jádře Mozilla a díky tomu je (alespoň prozatím) surfování s ním bezpečnější.

Stránky pomohou s přechodem na Firefox

Pro uživatele MS Internet Exploreru jsou připraveny webové stránky Přejděte na Firefox, které jim pomohou se změnou prohlížeče.

Uživatelé zde naleznou důvody proč změnit webový prohlížeč, odpovědi na své nejčastější otázky i jednoduchého průvodce samotnou výměnou prohlížeče.

Instalační program Firefoxu (pro Windows 5 MB, pro Linux a Mac OS X 8 MB) je pro uživatele i firmy zdarma ke stažení na této adrese.