Sice na první pohled může odrazovat ten fakt, že hra je stvořena pomocí GameMakeru, ale nebojte se, jedná se o to lepší, co kdy přišlo pomocí tohoto nástroje na svět. Hra Buduj vlast! Má dva základní módy, prvním z nich je kampaň, o níž si něco povíme později a tzv. volné budování, kdy jen tak hrajete bez jakýchkoli konkrétních cílů a úkolů. Zajímavější je ovšem kampaň, v níž na začátku dostanete příkaz z Moskvy, jaký ukazatel máte během jaké doby naplnit (obvykle se jedná o počet obyvatel a peníze).

Pak už můžete započít s budováním. To se sestává z výběru objektů a jejich následného umísťování do krajiny. Vzdáleně to připomíná SimCity, ale opravdu jen velice neurčitě, protože se nemusíte zaobírat podrobnostmi jakými jsou komunikace nebo rozvody elektřiny či vody.

Škála objektů, které při svém budování vystavíte, je celkem široká. Základem všeho jsou rezidenční budovy, jimiž jsou samozřejmě paneláky, ale nechybí také řadové rodinné domky. Ty ale ke svému provozu potřebují energii z elektrárny, ta zas vyžaduje uhlí z dolů. Jakmile se počet obyvatel trochu rozroste, je třeba jim zajistit práci, bezpečí a zábavu. Na vše vás hra sama upozorní.

V konečném důsledku to pak vypadá, že jen tak tupě klikáte myší, ale nemůžu si pomoct, hra mě jako žádná jiná v poslední době uchvátila a docela dobře pobavila vtipnými hláškami.

DOWNLOAD, homepage, 1 MB, 9/10