V pondělí byl na indonéském ostrově Jáva zadržen francouzský turista, který vstoupil na vojenskou základnu, protože lovil virtuální pokémony. Hra se sice odehrává ve virtuálním světě, ale navádí hráče na reálná místa, kde sbírají kultovní animované postavičky.

„Musíme se mít na pozoru před těmi, kdo by mohli zneužít hru Pokémon Go jako zástěrku pro jiné úmysly," řekl mluvčí národní policie Boy Rafli Amar. „Obáváme se také, že by policisté mohli této hře propadnout natolik, že by přestali odpovídajícím způsobem sloužit veřejnosti."

Vstupenka do světa rozšířené reality

Hra se těší tak nebývalé popularitě především proto, že hráči musí aktivně hledat pokémony ukryté různě po městě. Stačí spustit aplikaci v chytrém telefonu a podle mapy pak vyrazit na lov. Samotný odchyt pak probíhá prostřednictvím zabudované kamery v mobilu nebo tabletu. Přes displej mobilního zařízení totiž ve skutečném prostoru uživatelé virtuální příšerky vidí.

Hra tedy staví na principu tzv. rozšířené reality. Na displeji telefonu je schopna vykreslit virtuální předměty v reálném prostředí.

Za vývojem titulu Pokémon Go stojí vývojářské studio Niantic, které získalo licenci od společnosti Nintendo.

Video

Nová hra Pokémon Go v terénu.

Zdroj: Novinky.cz