Detaily akvizice obě společnosti tají. Již pár dní předtím, než byl obchod uzavřen, však server IGN přinesl zprávu, že Razer je za převzetí připraven zaplatit 10 miliónů dolarů, tedy v přepočtu více než 240 miliónů korun. Je ale vcelku možné, že prodejní částka byla nakonec ještě vyšší.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Tak vysoká cena je vcelku pochopitelná. Konzole Ouya zaujala už v době uvedení na trh více než 50 000 lidí, od kterých tvůrci už tehdy získali více než 160 miliónů korun. [celá zpráva]

Herní konzole Ouya

Herní konzole Ouya

FOTO: Ouya

Hlavním lákadlem je jistě nízká pořizovací cena – za dva tisíce korun se žádná podobná konzole v dnešní době neprodává. Minimální ceny se podařilo dosáhnout využitím platformy Nvidia Tegra 3, která se často používá u tabletů s operačním systémem Android. Jejím základem je čtyřjádrový procesor s 12jádrovým grafickým čipem.

Konzole má 1 GB operační paměti a 8GB úložný prostor. Připojit ji je možné k internetu přes wi-fi a k televizoru prostřednictvím rozhraní HDMI. Podporováno je přitom i vysoké rozlišení. Kvůli zachování co nejnižší ceny je konzole dodávána pouze s jedním ovladačem. Druhý je možné dokoupit za necelých tisíc korun.

Ouya v současnosti nabízí více než tisíc her zdarma, další je možné zakoupit za výrazně nižší ceny, než jaké nabízejí tradiční konzole. Zda Razer plánuje celý koncept bezplatného hraní a levného hardwaru rozvíjet, nebo naopak pohřbít – aby se zbavil nepříjemné konkurence, zatím není jasné.

Může se vám hodit na službě Firmy.cz: