Fiktivní festival Horizon se odehrává v jižní Evropě – konkrétně ve Francii a Itálii. Na tomto území se můžou hráči prohánět ve více jak dvou stovkách vozidel. Automobily lze vylepšovat, a to jak jejich vzhled, tak i výkon. Při projížďkách nebo závodech hra odměňuje hráče zkušenostmi, které postupně zvyšují hráčovu úroveň. Každý postup na vyšší úroveň dá na výběr hráči nějakou „schopnost“ navíc.

Ukázka ze hry Forza Horizon 2

Ukázka ze hry Forza Horizon 2

FOTO: archív tvůrců

Schopnosti odemykají různé vychytávky, jako jsou například možnost rychlého přesunu na mapě, větší zisk zkušeností při volné jízdě nebo slevy v obchodech s auty. Jízda není stereotypní a auta reagují na dynamické počasí.

Pokračování ještě více cílí na sociální sítě a propojení s kamarády, takže je nyní možné založit si například klub, ve kterém může být až jeden tisíc hráčů. Přechod do on-line režimu je rychlý díky funkci jednoho tlačítka. Z předchozího Motorsportu si Horizon 2 vypůjčuje funkci tzv. Drivatarů. Tato vychytávka je umělá inteligence, která se učí hráčův styl jízdy a ukládá jeho profil do cloudu. Tento virtuální profil pak může jezdit proti kamarádům ve chvílích, kdy hráč nehraje. V cloudu se také nachází provoz civilních automobilů.

Ukázka ze hry Forza Horizon 2

Ukázka ze hry Forza Horizon 2

FOTO: archív tvůrců

Ztvárněním se nová Forza povedla. Verze pro novou generaci konzole Xbox využívá její výkon a impozantně vypadá především, když začne pršet. Díky implementaci plynulého přechodu den/noc, tak vykresluje nádherné scenérie jižní Evropy v jakoukoliv dobu. Určitě potěší i takové detaily, jako je například odraz závodníkových rukou v čelním skle při pohledu z auta.

Nová Forza Horizon 2 vychází již 3. října exkluzivně pro konzole Xbox 360 a Xbox One a nutno podotknout, že je na co se těšit.