Už během ledna byly ukončeny dodávky PSP v Severní Americe, tento měsíc stejný osud konzoli čeká také na japonském trhu. Do konce roku budou prodeje zastaveny také v Evropě.

V Česku je stále kapesní konzole od Sony k dostání u více než sta různých prodejců. Zájemci za PSP podle nákupního rádce Zboží.cz zaplatí od 1 900 do 3 155 Kč.

PlayStation Portable

PlayStation Portable

FOTO: archív výrobce

Vita se bude prodávat dál

S kapesními konzolemi japonský výrobce nekončí. K dostání bude stále verze Vita, která se začala prodávat už před dvěma roky. Ceny aktuálně startují na 3159 Kč.

Vita je vybavena čtyřjádrovým procesorem ARM Cortex A9 a výkonným grafickým jádrem SGX543MP4. Hry se zobrazují na pětipalcové širokoúhlé OLED obrazovce s rozlišením 960 x 544 obrazových bodů, kterou je možné ovládat dotykem.

PlayStation Vita

PlayStation Vita

FOTO: archív výrobce

Konzole je navíc vybavena druhou dotykovou plochou na zadní straně. Kromě tlačítek po stranách displeje tak ke hraní navíc slouží dvě dotykové plochy. Po vzoru chytrých telefonů je i kapesní PlayStation vybaven dvěma vestavěnými fotoaparáty - na přední a zadní straně.

Kapesní konzole byly ještě před pár lety velmi populární. V poslední době ale jejich prodeje slábnou, protože jejich funkce z velké části zastávají chytré telefony a počítačové tablety.

PlayStation Vita

PlayStation Vita

FOTO: archív výrobce