Celý spor se týká futuristické on-line strategie StarCraft II a populárního vylepšení ValiantChaos MapHack, které už v roce 2010 vytvořilo stejnojmenné uskupení herních programátorů. MapHack nabízejí ke koupi za úplatu 32 liber, tedy zhruba 1000 Kč.

A zájem o něj je skutečně obrovský. Vylepšení totiž nabízí celou řadu příkazů, které by jinak hráči nemohli ve StarCraftu II používat. Například s jeho pomocí zviditelní ukryté soupeřovy jednotky, uvedl server Kit Guru.

To ale podle Blizzardu pokazilo celou hru, protože je pro poctivé uživatele méně zábavná, proto ženou i tvůrce MapHacku před soud.

Ukázka ze hry StarCraft II

Ukázka ze hry StarCraft II

FOTO: archiv tvůrců

„Kvůli počínání obžalovaných Blizzard nemůže nabídnout oprávněným zákazníkům maximální herní zážitek. To vede k tomu, že jsou uživatelé nespokojeni s hrou a ztrácí o ni zájem,“ uvedli vývojáři titulu StarCraft II v prohlášení.

V žalobě Blizzard požaduje okamžitý zákaz distribuce hacku, náhradu ztráty a finanční kompenzaci za poškození značky. Přestože přesnou sumu vývojáři nevyčíslili, podle serveru TorrentFreak by se mohlo jednat o milióny dolarů.

Skupina stojící za MapHackem se zatím k obvinění společnosti Blizzard nevyjádřila. Soud by se měl celým případem zabývat během nadcházejícího měsíce.

Ukázka ze hry StarCraft II

Ukázka ze hry StarCraft II

FOTO: archiv tvůrců