Jedna z ústředních postav, Polokus, známá také jako Bubble Dreamer, má noční můry, které vyrostou v obrovské rozměry, kdy pět zlých kouzelníků unese Teensíky, a je na Raymanovi a jeho partě zachránit tyto obyvatele snového světa. Sny Polokuse jsou zde prezentovány jako obrazy, z nichž každý je unikátní svým zpracováním, stylizací a protivníky. Na konci každého obrazu čeká hráče výzva formou epických soubojů s velkými bossi.

Nově se k Raymanovi připojuje barbarská válečnice se sekyrou Barbara. Z předchozích dílů zůstává fackovací Globox, lítající žabák Murfy a také volní obyvatelé Teensíkové. Titul je tak možno hrát až ve čtyřech hráčích u jednoho televizoru.

Rayman Legends

Rayman Legends

FOTO: archív tvůrců

Základní hratelnost zůstává z předchozího dílu Origins stejná, kdy díky hudbě hráči procházejí úrovněmi v rytmu písní a mlátí, fackují a sekají vše, co se jim postaví do cesty. Během této cesty zachraňují uvězněné Teensíky a zneškodňují monstra, která napadla snový svět.

Audiovizuální zpracování je doslova kouzelné. Titul hýří stovkami barev a je podkreslen bláznivě vtipnou hudbou. K dokonalému zpracování přispívá také vložení trojrozměrných prvků, které dobře pracují s celkovou hloubkou hry. Na konzolích nové generace je vše perfektně ostré a hráče tento kouzelný svět absolutně pohltí.

Rayman Legends

Rayman Legends

FOTO: archív tvůrců

Rayman Origins tak není nastavovaná kaše svého předchůdce, ale vylepšuje vše, co lze. Díky tomu je hratelnost vybroušená až na geniální úroveň a ukazuje všem, kdo je králem moderních plošinovek.

Titul je k dispozici na osobní počítače, konzole Xbox360, PlayStation 3 a Wii U, nebo na přenosné herní systémy Nintendo 3DS a PS Vita. Nově se nabízí také pro konzole nové generace PlayStation 4 a Xbox One.

HODNOCENÍ: 9/10