Premiéra snímku Angry Birds je plánována na červenec roku 2016. Animovaného celovečerního filmu by se měli ujmout Clay Kaytis a Fergal Reilly. Jako poradce se na projektu bude podílet David Maisel, který působil ve studiích Marvel a Walt Disney.

Za snímkem bude, stejně jako za samotnou hrou, stát vývojářské studio Rovio, které spojí při tvorbě filmu síly se Sony Pictures. Bližší informace tvůrci zatím o filmu neprozradili, lze ale předpokládat, že děj se bude inspirovat v herní předloze.

V té spolu soupeří naštvaní ptáčci proti prasatům. Zástupci ptačí říše jsou naštvaní, protože představitelé vepřového království jim ukradli vajíčka a chtějí si je udělat k večeři.

Angry Birds

Ve hře spolu soupeří naštvaní ptáčci proti prasatům.

FOTO: Rovio

Cílem je nasměrovat ptáčky tak, aby „pozabíjeli“ všechna prasata. Ve hře se přitom objevují zástupci různých čeledí, přičemž každý má jiné přednosti. Zatímco jeden druh dokáže rozbít i kamení, druhý si poradí jen se sklem.

Kromě původní hry Angry Birds tvůrci ze studia Rovio uvedli na trh také úspěšné podtituly, ve kterých hlavní hrdinové zápasí ve vesmíru nebo si propůjčí schopnosti postav z Hvězdných válek. V dalším díle se zase velení ujímají prasata, coby zruční konstruktéři. Je tedy možné, že i těmito epizodami se bude film inspirovat.

Video

Ukázka ze hry Angry Birds: Star Wars