V USA se konzole bude prodávat za 399 dolarů (8000 Kč), měla by být tedy o sto dolarů levnější než konkurenční Xbox One, který se začne v USA prodávat příští týden. Na tuzemském trhu bude nicméně PlayStation 4 dražší. Samotná konzole se bude prodávat za 10 490 Kč.

Novinka od Sony slibuje vyšší výkon, inteligentnější ovládání i systém. Například místo dlouhého zapínání je k dispozici jakýsi režim spánku, ze kterého se konzole probudí za pár vteřin.

PlayStation 4

Ovladač se na první pohled příliš neliší od svého předchůdce, disponuje však navíc dotykovou plochou pro pohodlnější ovládání her i pohyb v menu.

FOTO: archív výrobce

Zajímavostí jsou také sociální funkce. Ve hrách se budou moci připojit k uživatelům jejich přátelé a poradit, jak obejít v titulu slepou uličku. Sony pro tyto účely vytvoří vlastní sociální síť. Samozřejmostí bude i přístup na Facebook či Twitter.

Vylepšení se dočkal i herní ovladač Dualshock 4. Ten se na první pohled příliš neliší od svého předchůdce, disponuje ale navíc dotykovou plochou pro pohodlnější ovládání her i pohyb v menu. Součástí ovládacího systému bude i dvojice kamer. [celá zpráva]

PlayStation 4

Zaoblený design nahradily ostré linie.

FOTO: archív výrobce