Je vánoční období, Gothamem zmítá sněhová bouře, mafián Roman Sionis, přezdívaný jako Black Mask, vypsal miliardovou odměnu na hlavu Batmana a na tuto nabídku se najde hned osm nájemných zabijáků v podobě hlavních padouchů Gothamu.

Šílený psychopat Joker dokáže pořádně zatopit.

Šílený psychopat Joker dokáže pořádně zatopit.

FOTO: David Ryneš, Novinky

Na scénu se tak dostane stratég obřích rozměrů Bane, smrtelně přesný Deadshot nebo žoldák bez morálky Deathstroke. Samozřejmě nemůže chybět největší nepřítel Joker. Samotná hratelnost se skládá z čištění ulic korupcí prorostlého Gothamu a postupného likvidování Batmanových protivníků. Netopýří muž tak musí řešit vraždy i záchranné akce zajatých rukojmí.

Gotham je po vzoru předchozího dílu Arkham City od začátku otevřený a také je rozlehlejší. Batman může využít rychlého cestování pomocí Batwingu. Tento tryskáč ale není hráčům k dispozici hned od začátku, využívat jej mohou až po zničení rušičky signálu od hádankáře Enigmy, který vystupuje také pod přezdívkou Riddler.

Místy je potřeba se jen zavěsit a vyčkat na vhodný moment překvapení.

Někdy je potřeba se jen zavěsit a vyčkat na vhodný moment překvapení.

FOTO: David Ryneš, Novinky

Vývojáři vsadili na osvědčený recept a vyslyšeli přání fanoušků série neměnit hratelnost. Přidali Batmanovi pár technických vychytávek, jako jsou například elektrické rukavice nebo nový vylepšený detektivní režim.

Jádro hry tak zůstává stejně návykové a zábavné. Soubojový systém prošel také menší úpravou, a tak je ještě plynulejší než v předchozích dílech. Souboje s hlavními protivníky jsou nápadité a zábavné. Grafické zpracování dostalo mírného vylepšení, ale je vidět, že titul je pro současnou generaci konzolí, a tak vysloveně neohromí.

Electrocutioner. Jeden z nájemných zabijáků.

Nájemný zabiják Electrocutioner

FOTO: David Ryneš, Novinky

Hudební stránka hry je díky Bryanu Tylerovi perfektní a je inspirována filmovou trilogií o Temném Rytíři od Christophera Nolana. Herní doba se pohybuje kolem příjemných dvaceti hodin a po samotném dohrání nabídne pokračování v podobě vedlejších úkolů.

Batman: Arkham Origins ocení jak fanoušci předchozích dílů, tak i nově příchozí díky příběhu zasazenému před události předešlých dílů. Některé zamrzí chybějící větší inovace, a pokud se někomu předchozí díly nelíbily, žádná změna je zde nečeká. Batman: Arkham Origins je dostupný v anglické lokalizaci na konzole PlayStation 3, Xbox 360, tak i na osobní počítače.

HODNOCENÍ: 8/10