Samotná konzole se bude prodávat za 10 490 Kč, původně se přitom předpokládalo, že cena překoná hranici 12 tisíc korun. Za 11 590 Kč pak bude dostupný prémiový balíček se hrou Killzone: Shadow Fall.

Novinka od Sony slibuje vyšší výkon, inteligentnější ovládání i systém. Například místo dlouhého zapínání je k dispozici jakýsi režim spánku, ze kterého se konzole probudí za pár vteřin.

PlayStation 4

Zaoblený design nahradily ostré linie.

FOTO: archív výrobce

PlayStation 4

Ovladač se na první pohled příliš neliší od svého předchůdce, navíc však disponuje dotykovou plochou pro pohodlnější ovládání her i pohyb v menu.

FOTO: archív výrobce

Zajímavostí jsou také sociální funkce. Ve hrách se budou moci připojit k uživatelům jejich přátelé a poradit, jak obejít v titulu slepou uličku. Sony pro tyto účely vytvoří vlastní sociální síť. Samozřejmostí bude i přístup na Facebook či Twitter.

Vylepšení se dočkal i herní ovladač Dualshock 4. Ten se na první pohled příliš neliší od svého předchůdce, navíc ale disponuje dotykovou plochou pro pohodlnější ovládání her i pohyb v menu. Součástí ovládacího systému bude i dvojice kamer. [celá zpráva]

PlayStation 4

Na čelní straně jsou umístěny dva USB porty pro připojení ovladačů.

FOTO: archív výrobce

PlayStation 4

Teplý vzduch je z konzole vyváděn výdechy na zadní straně.

FOTO: archív výrobce