Dražba odstartovala na serveru eBay.com už předminulou sobotu. Pár hodin poté to vypadalo, že nevídaná sbírka si svého nového majitele skutečně najde – objevil se první příhoz. V polovině týdne ale zástupci aukčního webu nabídku stáhli, protože obsahovala zakázané informace. Když ji Ital vystavil znovu, již nikdo nebyl ochoten přihodit.

Část her nabízených v aukci

V aukci se původně objevil jeden příhoz, sbírku ale nakonec nikdo nekoupil.

FOTO: eBay.com

Sbírka přitom obsahuje celou řadu zajímavostí – bezmála sedm tisíc různých her, přičemž celá řada z nich pochází z limitovaných edic, a přes tři stovky herních konzolí. Mezi nimi přitom nechybí ani nejnovější kousky, jako je Sony PlayStation 3 či Microsoft Xbox 360. Samozřejmostí jsou i desítky ovladačů, napájecích adaptérů, převodníků a kabelů.

Část her nabízených v aukci

Část her nabízených v aukci

FOTO: archiv videogamesmuseum

„Zaměřil jsem se samozřejmě na sbírání celých sérií. Nabízím komplety Mario, Zelda, Metroid, Kirby, Castlevania, Metal Gear, Final Fantasy, Sakura Wars, Super Robot Taisen… To jen pro příklad,“ uvedl nadšený sběratel.

Nomad včetně originálního obalu

Nomad včetně originálního obalu

FOTO: archiv videogamesmuseum

Celá řada věcí ve sbírce přitom nikdy nebyla vyndána z originálního obalu. „Asi polovina sbírky je zcela nová, dalších 40 % tvoří produkty ve velmi dobrém stavu. Pouze u desetiny věcí něco chybí, ale vždy je vše funkční,“ dušuje se prodejce.