„Většinu života jsem strávil shromažďováním videoher. Ale je to velká spousta věcí na uložení… Také jsem si uvědomil, že pokud bych si chtěl zahrát alespoň polovinu z mých her, musel bych žít dva nebo tři lidské životy,“ uvedl Ital v popisu aukce.

Část her nabízených v aukci

Část her nabízených v aukci

FOTO: Osobní archiv videogamesmuseum

V ní nabízí bezmála sedm tisíc různých her, přičemž celá řada z nich pochází z limitovaných edic, a přes tři stovky herních konzolí. Mezi nimi přitom nechybí ani nejnovější kousky, jako je Sony PlayStation 3 či Microsoft Xbox 360. Samozřejmostí jsou i desítky ovladačů, napájecích adaptérů, převodníků a kabelů.

„Zaměřil jsem se samozřejmě na sbírání celých sérií. Nabízím komplety Mario, Zelda, Metroid, Kirby, Castlevania, Metal Gear, Final Fantasy, Sakura Wars, Super Robot Taisen… To jen pro příklad,“ uvedl nadšený sběratel.

Kapesní konzole

Kapesní konzole

FOTO: Osobní archiv videogamesmuseum

Celá řada věcí ve sbírce přitom nikdy nebyla vybalena z originálního obalu. „Asi polovina sbírky je zcela nová, dalších 40 % tvoří produkty ve velmi dobrém stavu. Pouze u desetiny věcí něco chybí, ale vždy je vše funkční,“ dušuje se prodejce.

Aukce nevídané herní sbírky odstartovala na serveru eBay.com v sobotu. Necelých deset hodin po startu aukce se objevil i první zájemce, který je ochotný částku 550 000 USD zaplatit. Vzhledem k tomu, že dražba bude probíhat dalších sedm dní, může se výsledná částka vyšplhat na ještě vyšší sumu.

Ve sbírce nechybí ani limitované edice.

Ve sbírce nechybí ani limitované edice.

FOTO: Osobní archiv videogamesmuseum