I když tablet Razer Edge vypadá na první pohled jako tuctový model, ve skutečnosti se jedná o jeden z nejvýkonnějších strojů na trhu. Pod jeho plastovými částmi se ukrývá plnohodnotný procesor Intel Core i7, k dispozici bude i levnější varianta se slabším procesorem Core i5.

Razer Edge

Tablet se speciálním herním adaptérem

FOTO: Razer

O grafický výkon se stará dedikovaný čip nVidia GT640 LE GPU a až 8 GB operační paměti. Díky tomu je možné na přístroji spustit prakticky všechny tituly, které běží v operačním systému Windows. Ke hraní poté slouží speciální nástavec s dvojicí ovladačů na stranách.

Razer Edge

Zadní strana tabletu

FOTO: Razer

Novinka by měla podporovat také technologii Intel WiDi. Díky ní je možné tablet v případě potřeby jednoduše připojit bezdrátově k televizoru a hrát stejně jako s tradiční konzolí. Pokud TV standard WiDi nepodporuje, je k dispozici také klasický HDMI konektor.

Razer Edge

K modelu Edge je možné připojit klidně i dva gamepady.

FOTO: Razer

V obou případech je možné ke konzoli připojit tradiční gamepad, v případě multiplayerových misí klidně i dva – k dispozici jsou totiž dva USB porty. Svým vzhledem ovladače připomínají gamepady od Xboxu 360 společnosti Microsoft.

Razer Edge

Dokoupit bude možné speciální dokovací stanici s klávesnicí.

FOTO: Razer

Razer Edge by se měl v obchodech objevit v průběhu prvního čtvrtletí letošního roku, dostupnost v České republice zatím výrobce nepotvrdil. Oficiální cena také nebyla stanovena.