Plány na novou konzoli se objevily na serveru KickStarter, který nápadití jedinci využívají k hledání investorů pro svůj projekt. Od investorů požadovali tvůrci 950 000 USD (20 miliónů korun), což se jim podařilo získat za méně než půl dne.

Vybírat peníze budou tvůrci ještě následujících 14 dní, i tak už je ale jasné, že výrobě novinky nestojí nic v cestě. Už teď se totiž podařilo získat 5,5 miliónu dolarů (115 miliónů korun). Za ty by se měla vyrobit první várka 80 tisíc konzolí.

Hlavním lákadlem konzole je samozřejmě nízká cena, za dva tisíce se totiž v dnešní době žádná televizní konzole neprodává. PlayStation 3 vyjde podle nákupního rádce Zboží.cz, který provozuje společnost Seznam.cz, na 4500 Kč. Za Xbox 360 se senzorem Kinect zaplatí zájemci 3700 Kč a za Nintendo Wii 2800 korun.

Herní konzole Ouya

Herní konzole Ouya

FOTO: kickstarter.com

Minimální ceny se podařilo dosáhnout využitím platformy Nvidia Tegra 3, která se často používá u tabletů s operačním systémem Android. Jejím základem je čtyřjádrový procesor s 12jádrovým grafickým čipem.

Konzole bude mít k dispozici 1 GB operační paměti a 8GB úložný prostor. Připojit ji bude možné k internetu přes WiFi a k televizoru prostřednictvím rozhraní HDMI. Podporováno přitom bude i vysoké rozlišení.

Zákazníci z celého světa zatím konzoli mohou předobjednávat na serveru KickStarter, k dispozici je ještě více než 44 tisíc konzolí. K pořizovací ceně 2000 Kč je však nutné připočítat ještě poštovné a balné ve výši 20 USD (450 Kč).