„PS Vita systém nabídne video hovory jak na Wi-Fi tak i na Wi-Fi/3G modelu. Uživatelé PS Vita systému si mohou aplikaci stáhnout již dnes zdarma v sekci SOCIAL na PlayStation Store ve všech PAL teritoriích,“ uvedl Ivan Bradáč z české pobočky společnosti Sony.

PS Vita

Aplikace Skype na konzoli PS Vita

FOTO: Sony

Sony PlayStation Vita je vybavena čtyřjádrovým procesorem ARM Cortex-A9 a výkonným grafickým jádrem SGX543MP4. Díky tomuto výkonu přístroj zvládne vykreslit i ty nejjemnější detaily náročných 3D her velice plynule.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: PlayStation Vita

Zdroj: Youtube.com

Hry se zobrazují na pětipalcové širokoúhlé OLED obrazovce s rozlišením 960 x 544 obrazových bodů, kterou je možné ovládat dotykem. Konzole je navíc vybavena druhou dotykovou plochou na zadní straně. Kromě tlačítek po stranách displeje tak ke hraní navíc slouží dvě dotykové plochy.

PlayStation Vita

PlayStation Vita

FOTO: Sony

Po vzoru chytrých telefonů je i kapesní PlayStation vybaven dvěma vestavěnými fotoaparáty - na přední a zadní straně. Vita je nabízena ve dvou verzích. Jedna disponuje pouze WiFi rozhraním, druhá je navíc ještě vybavena slotem na SIM karty. Přístup na internet slouží nejen k hraní po síti, ale i k přístupu na síť PlayStation network a sdílení informací s ostatními hráči.

PlayStation Vita

PlayStation Vita

FOTO: Sony