V pořadí již druhé pokračování hry Your Shape staví na základech prvního dílu, který vyšel předloni na podzim. Proti němu nabízí novinka na šest desítek nových cvičení, která zahrnují například bojové umění, taneční hodiny, cardio cvičení nebo takzvaný výcvikový tábor.

Hned na první pohled titul zaujme povedenou grafikou. Tu oceníte například v režimu "Run the world", ve kterém se můžete proběhnout ulicemi New Yorku, Paříže nebo Londýna a pokochat se tamním prostředím ve 3D.

Nechybí ani cvičení se švihadlem - jak jinak než virtuálním

Nechybí ani cvičení se švihadlem - jak jinak než virtuálním

FOTO: Novinky

Tím se dostáváme k největšímu problému hry Your Shape. Stejně jako u prvního dílu totiž novinka vyžaduje dostatek volného prostoru před televizí. I když Kinect dokáže snímat lidské tělo už ze 150 centimetrů, pokud nemáte před obrazovkou místo alespoň dvě metry nebo více, hra nebude vaše pohyby snímat korektně.

Your Shape Fitness Evolved 2012 nabízí celkem 90 hodin cvičení, které je samozřejmě možné neustále opakovat. Svůj pokrok při cvičení můžete díky bodovému hodnocení sledovat přímo v menu hry. Výsledky je navíc možné porovnávat na žebříčku hráčů z celého světa.

Vhod přijde i režim pro dva hráče

Vhod přijde i režim pro dva hráče.

FOTO: Novinky

Zajímavý je režim osobního trenéra, díky kterému získáte od hry větší zpětnou vazbu. Trenér totiž díky pohybovému senzoru, který snímá vaše tělo, vždy pozná, pokud děláte zvolené cviky špatně. Na to vás upozorní a vysvětlí vám, jak byste je měli dělat správně. Stejně jako ve skutečném fitness centru.

Hra Your Shape Fitness Evolved 2012 má smysl především pro jedince, kteří nemají čas chodit do posilovny a chtějí zlepšovat svou kondici alespoň v pohodlí obývacího pokoje. Notorické povaleče ale tento titul z gauče stejně nejspíše nezvedne.

Běh ulicemi New Yorku

Běh ulicemi New Yorku

FOTO: Novinky