Studie Wangova týmu se účastnilo 22 mladých mužů, kteří byli rozděleni na dvě skupiny. Testy probíhaly po dobu dvou týdnů. Jedna skupina hrála nejméně deset hodin denně akční počítačovou hru a další týden s tím skončila, druhá nehrála vůbec.

Lékaři pomocí magnetické rezonance pravidelně sledovali činnost mozku všech účastníků výzkumu. "Vůbec poprvé jsme zjistili, že se u skupiny náhodně vybraných mladých mužů už po týdnu hraní bojových počítačových her ukazovalo méně aktivací ve střední části mozku," uvedl Wang. "Tato oblast mozku je důležitá pro ovládání emocí a agresivního chování," dodal.

Vědci jsou ale se závěry obezřetní. Wangův tým zdůraznil, že když se člověk učí cokoli nového, jsou na snímcích z magnetické rezonance vidět změny aktivity v určitých částech mozku. Výzkum proto neprokazuje, že přímo hraní bojových her způsobuje změny chování.

Wangův tým také došel k závěru, že dopad hraní bojových her na mozek odeznívá, pokud lidé s hrou skončí. Magnetická rezonance ukázala, že týden poté, co sledovaní hráči přestali hrát, se jejich mozek choval stejně jako na začátku experimentu.