"ESWC patří mezi dva nejprestižnější světové turnaje v počítačových hrách. Před českými hráči tak stojí nová výzva - zvítězit v kvalifikačních utkáních a následně reprezentovat ČR na světovém grandfinále v Paříži," vysvětlil Liberský.

Každou sobotu, až do 17. září, se na portálu Grunex.com uskuteční pět kvalifikačních turnajů. Účastníci budou hrát oblíbenou strategickou hru StarCraft 2 a nejznámější fotbalový simulátor FIFA 11 na herní konzoli PlayStation 3.

"Osm nejlepších z každého online turnaje postoupí do offline finále, které proběhne 28. září v pražské počítačové herně BattleZone. Absolutní vítězové v obou kvalifikačních hrách budou mít zajištěnou účast na pařížském grandfinále ESWC, včetně letenky a ubytování se stravou," dodal Liberský.

Grandfinále turnaje ESWC se bude konat v rámci největšího francouzského herního festivalu Paris Games Week od 21. do 25. října v pařížském Porte de Versailles. Hrát se bude na ploše 6000 metrů čtverečních. Organizátoři očekávají velkou podporu diváků - u hlavní herní arény je připravena tribuna pro 1500 fanoušků.