Původní verze jednoduché hopsací hry s názvem The Great Giana Sisters spadá až do roku 1987, kdy ji pro Commodore 64 naprogramoval Armin Gessert. V té době hra zaznamenala velký úspěch a stala se nezapomenutelnou i vedle téměř totožné hry Super Mario Bros. I proto se uvedení opakovalo v roce 2005, tentokrát již s kratším názvem Giana Sisters a s určením pro mobilní telefony. Pozadu nezůstala ani platforma Apple, a proto se hrou můžeme pobavit i na iPhonu v jejím oficiálním remaku.

Ovládání hry je třemi dotykovými tlačítky. Statistické údaje se nám naznamenávají v horní části displeje.

Ovládání hry probíhá pomocí tří dotykových tlačítek. Statistické údaje se nám zaznamenávají v horní části displeje.

FOTO: Tomáš Hort, Novinky

Hra je založena na třech klávesách, které dotykově ovládáme ve spodní části displeje položeného na bok. Doprava, doleva a skok, tak málo stačí k hernímu štěstí. Účelem hry je procházet dvojrozměrné lokace, nacházet a sbírat co nejvíce drahých kamenů a přitom nespadnout do propasti nebo se nepotkat s různými nepřátelskými tvory.

V některých momentech je třeba přemýšlet, jaké kameny můžeme rozbít, abychom se k drahokamu dostali, jindy musíme počkat na správnou pozici zvířecího nepřítele k jeho likvidaci naskočením. Při akci si musíme hlídat životy, kterých není na větší obtížnost mnoho. Po konci každého kola se nám zobrazí mapa, přes kterou se musíme dostat až ke konci. Nechybí ani velmi hezké grafické videosekvence vysvětlující příběh.

Grafická podoba hry je velmi povedená. Hracích kol je několik a jsou odstupňovány zvyšující se obtížností.

Grafická podoba hry je velmi povedená. Hracích kol je několik a jsou odstupňována zvyšující se obtížností.

FOTO: Tomáš Hort, Novinky

Základní postava křehké blonďaté dívky se po sebrání červeného kamene změní v akčnější sestru, která má větší výskok a umí i kouzlit. Hru si můžeme vhodně podbarvit svou muzikou v paměti iPhonu či iPodu, pro který je hra určena taktéž. Jako velkou oddychovku, kterou není škoda kdykoli při potřebě rychle vypnout, můžeme hru doporučit. Vrátíte se s ní zpátky do dob starých dobrých konzolí, na které mnoho z nás s nostalgií vzpomíná.