„Bude to někdy v říjnu, přesné datum potvrdíme v červnu na herní konferenci E3, ale určitě to bude v říjnu,“ komentoval zahájení prodeje Projektu Natal Tariq.

Prozrazení data se ale nelíbilo vedení firmy. „Tariq není zaměstnancem Microsoftu. Jen byl zaměstnán třetí stranou, aby zastupoval naší značku,“ uvedl americký softwarový gigant v prohlášení.

Informace o oficiálním zahájení prodeje firma odmítla vzhledem k blížící se výstavě E3 komentovat. Ta bude probíhat od 15. do 17. června.

Cenu Projektu Natal Microsoft zatím nezveřejnil.

Jak funguje Projekt Natal

Projekt Natal se jednoduše připojí ke stávající herní konzoli Xbox 360 a rozšíří její stávající funkce o zcela nové možnosti.

Xbox 360 Elite Edition

Projekt Natal půjde připojit ke všem Xboxům 360 od Microsoftu.

FOTO: Novinky

V podstatě se jedná o první senzor na světě, který v sobě kombinuje RGB kameru, hloubkové čidlo, širokospektré mikrofony a samostatný procesor pohánějící proprietární software.

Oproti běžným 2D kamerám tak novinka dokáže sledovat pohyb celého těla ve 3D režimu, reagovat na pokyny a příkazy a dokonce rozpoznat i změnu zabarvení vašeho hlasu a emocí.

Navíc tento systém není závislý na světle a dokáže vás rozpoznat pouze pohledem do vašeho obličeje. Zařízení nereaguje pouze na klíčová předem daná slova, ale rozumí, co doopravdy říkáte. Můžete tak například ve hře říct, jaký secvičený signál chcete zahrát, a vaši spoluhráči se už podle toho zařídí.