Ten vypadá ze začátku jako docela nudná a tuctová plošinovka, v níž je vašim úkolem najít v úrovni všechny žlutě označené body a zničit je. Nenechejte se však odradit trochu slabším úvodem, hra začne nabírat obrátky v okamžiku, kdy se vám dostane do rukou teleportovací zařízení. To funguje přesně tak, jak byste čekali a jak to ve své hře Portal nastínil Valve: vytvoříte dvojici bran, které vás přenesou i se zachováním vaší vlastní hybnosti. Můžete tak například překonat obrovskou propast za použití několikanásobné teleportace.

Focus

:. Focus

Titulů, které se snaží napodobit tento povedený koncept, jsme tu měli už několik. Proto jde Focus ještě dál a od maniodepresivního detektiva Maxe Payna si půjčuje jinou zajímavou vychytávku: tzv. "bullet time". Máte tak vyhrazený určitý objem času, po který se můžete uzavřít do speciální bubliny, v níž tato fyzikální veličina plyne relativně pomaleji. Můžete tak v klidu páchat i ty nejdivočejší pohybově-teleportační kousky, nebo se s prstem v nose vypořádat se zákeřnými nepřáteli, jimiž se vyšší úrovně jen hemží.

Focus
:. Focus

Když si toto vskutku neotřelé a originální spojení dvou principů doplníme o zdařilou vizuální stránku, pak si můžeme být skoro jisti, že před námi stojí hra, kterou by bylo škoda bez zájmu minout.

DOWNLOAD, homepage, 17.6 MB, 8/10