V roce 2020 dosahuje mezinárodní napětí vlivem tenčících se zásob surovin svého vrcholu. Jediná jiskra může zažehnout katastrofu, o jaké se nikomu ani nezdálo.

Třetí a poslední světová válka je na spadnutí. Je jen na vás, za kterou světovou mocnost se postavíte. Vybírat můžete mezi USA, Evropou a Ruskem. Ve třetí světové válce není možné vyhrát dobytím odlehlých pouští a luk. Udeřit je třeba přímo do srdce nepřítele. Paříž, Moskva a Washington D.C. se tak změní v hořící peklo, neboť vše, co na bojišti uvidíte, je možné zničit.

Ve hře End War se hráči chopí otěží armád jedné ze tří mocností (USA, Rusko a Evropa) a utkají se v masivních bitvách pro více hráčů. EndWar lze téměř kompletně ovládat pomocí hlasu. Hráči budou mít možnost úprav vlastní armády, kterou pak povedou do střetnutí na mnoha bojištích a městech na celém světě.

Války budou na internetu v této strategii probíhat mezi stovkami lidí najednou. režisér hry Michael de Plater

Videohra vznikala pod vedením režiséra Michaela de Platera. Podle něj se hra od ostatních strategií liší především ve svém monumentálním pojetí. Místo 16 hráčů budou moci ve strategii bojovat stovky soupeřů najednou a půlhodinové bitvy se promění na válečné konflikty, které se potáhnou měsíce.

Hra Tom Clancy’s End War je dostupná v českých obchodech pro platformy Xbox 360, PlayStation 3 a PSP (PlayStation Portable). Pro počítačové sestavy ji pořídíte za tisíc korun, verze pro herní konzole pak vyjde na 1500 Kč.