10. Ski Challenge 09

:. Ski Challenge 09

Tento simulátor lyžování má tu zajímavou vlastnost, že i když v posledních ročnících vylepšuje opravdu jen kosmeticky, příznivců má čím dál tím víc. Zřejmě za o může skvělá internetová hra, v níž si můžete poměřit své síly s ostatními a třeba i něco vyhrát.

RECENZE, homepage

9. KK Direkt Mountainbike Challenge 08

:. KK Direkt Mountainbike Challenge 08

Představte si Ski Challenge, ve které není sníh, a vy tak musíte kopec sjíždět na horském kole. Není to příliš originální, na hratelnosti se to však nijak nepodepisuje.

RECENZE, homepage

8. WolfQuest

:. WolfQuest

Hlavní hrdinové počítačových her bývají různí a mnohdy dojde i na zvířata. Jak se asi cítí takový vlk při svých toulkách krajinou? To se vám snaží zprostředkovat tato vskutku jedinečná hra. Zpracování sice trochu pokulhává, ale to výsledek moc neovlivňuje.

RECENZE, homepage

7. Phun

:. Phun

Představte si hru, které se téměř přesně podařilo převést fyzikální zákony do virtuálního světa. Pokud máte pro takový um pochopení, pak se v této stavebnici můžete skutečně dobře vyřádit.

RECENZE, homepage

6. FreeCol

:. FreeCol

Colonization a velice podobná Civilization – to jsou herní modly devadesátých let, které jsou stále velice populární. Není proto divu, že když se objeví jejich věrná předělávka, nemůže to zůstat bez pozitivních reakcí.

RECENZE, homepage

5. Wormux

:. Wormux

I Worms jsou hrou, která se nesmazatelně zapsala do srdcí mnoha hráčů, jež se k ní stále znova vracejí. Tak proč ne třeba k této velice povedené předělávce?

RECENZE, homepage

4. The Mindgate Conspiracy

:. Psi-Ops: The Mindgate Conspiracy

Není divu, že čelní místa žebříčku obsadily hry, které se dříve prodávaly v obchodech a až po čase se jejich tvůrci rozhodli uvolnit je k volnému šíření. Zde se jedná o akci z pohledu třetí osoby, k běžným zbraním zde však přibývají parapsychologické schopnosti tajných vojáků.

RECENZE, homepage

3. Priority: Survive

:. Priority: Survive

Realtime strategie dnes už nepatří k příliš rozšířenému žánru, a tak když se objeví takto povedený kousek, nemůže si neodnést vysoké hodnocení. Pravda, obtížnost je trochu vyšší, než bývá zvykem a také máte mnohdy pocit, že hrajete StarCraft, ale nic z toho nemůže hře sebrat vysoké ohodnocení.

RECENZE, homepage

2. Brány Skeldalu

:. Brány Skeldalu

Toto legendární RPG všichni fanoušci žánru určitě velmi dobře znají. Jeho uvolnění k volnému šíření je tak výbornou šancí pro všechny ostatní, aby se nechali pohltit úžasnou atmosférou, výtečným herním systémem a mnoha hodinami napínavého příběhu. Nenechejte se odradit trochu jednodušší grafikou, ta v tomto druhu her opravdu není podstatná.

RECENZE, homepage

1. The Suffering

:. The Suffering

Když se ocitnete ve vězení za vraždu své ženy a dětí, kterou jste nespáchal, je to s vámi zlé. Ale jakmile se otevřou pekelná vrata a na zem začnou proudit zmutovaná monstra, která zabíjejí a mučí vše živé, je to ještě mnohem horší. Tak by se dal ve stručnosti shrnout příběh jedné z nejděsivějších počítačových her, jaké kdy spatřily světlo světa. Efektní monstra, samá tmavá zákoutí, hororové zvuky a psychické záchvaty hlavního hrdiny – to vše vás nenechá ani na okamžik vydechnout a pochybovat, že The Suffering je nejlepší freeware hrou roku 2008.

RECENZE, homepage