Novinky z domova

  • Kluby FU.skeSuba.HAL3000 bojovaly v nejprestižnější online Counter-Strike 1.6 soutěži, ESL Extreme Masters III. Zatímco Slovákům se vstup do turnaje nepovedl, když nestačili těsně na švýcarské SoH.ch, což pro ně znamená brzký konec, Češi měli nad lotyšskými escalate značně navrch a putují tak do 2.kola.
  • Z důvodu ztráty motivace a chutě do dalšího hraní se rozhodla ukončit své působení Call of Duty 4 sekce Illusion Pictures Team. Sestava oxygen, eni, madrik, rEEflex, bRody, hook a KrisX, jež se tomuto kroku snažila předejít formou obměny kádru, nakonec shledala jediným možným východiskem pověšení hraní na hřebík.
  • Velmi cennou posilu se podařilo získat organizaci eSuba.HAL3000 do své FIFA stáje. Není jí nikdo jiný, než zkušený Adam "oSiSxD" Klanica, který dlouho působil v zahraničních klubech a minulý rok se podíval i na finále WCG. Slovenský virtuální fotbalista tak doplní českou trojici Koozy, Butmen, DiDa.
  • Novou Counter-Strike: Source sestavu představil domácí klub exZenie.eu, jenž se v minulosti mimojiné prezentoval i známou karvinskou Counter-Strike 1.6 sekcí, která dnes hájí barvy konkurenčních Illusion Pictures Team. Dresy tohoto celku budou od nynějška oblékat nadějní gali, iNg, Ar3s, czepi a PN.

oSiSxD - zřejmě nejzkušenější tuzemský FIFA hráč současnosti

Novinky ze světa

  • Ke překvapující změně došlo v britské Call of Duty 4 sekci multiherního klanu Dignitas. Ti po letních prázdninách rozvázali smlouvu hned se dvěma svými hráči, načež se do neaktivity rozhodl odejít veterán Mick a celá situace tak budila dojem, že vše spěje k rychlému konci. Opak je ovšem pravdou. Zbylí hráči okamžite angažovali bratry LookzoraSoCLoNa, kteří ještě do nedávna působili pod hlavičkou Meet Your Makers a nadějného střelce s přezdívkou nreo, jenž přichází z Reason-Gaming.
  • Nové pětice se dočkali rovněž u konkurenčních Perfect eSports. Jejich domácí Call of Duty 4 sekce bude hrávat ve složení myzz, myStyle, Splatski, Remz a Pulse. Zda je tato kombinace opravdu perfektní se ukáže na blížícím se iSeries #35, kde se klub ukáže.
  • K velmi zajímavé a hodně diskutované změně došlo u švédských SK Gaming. Ti se rozhodli propustit ze svého Counter-Strike 1.6 celku zřejmě nejlepšího hráče všech dob SpawNa, aby uvolnili místo pro navracejícího se zeta. Ten poslední rok a půl působil v americké soutěži CGS a po svém návratu do Švédska se nenachází zrovna v ideální formě. Právě proto je tento tah vedení silně probíraný ve všech médiích.
  • K radikálnímu zásahu do Counter-Strike 1.6 sestavy došlo rovněž u německých Team Alternate, kteří již delší dobu marně čekají na úspěchy, jichž dosahovali v posledních dvou letech. Z jejich řad se ze své vlastní vůle rozhodl odejít zkušený kapitán a zároveň stratég týmu s příznačnou přezdívkou CHEF-KOCH. Jeho místo má zaplnit fleks přicházející z konkurenčních hoorai.

Ještě jako spoluhráči - zet (první zleva), SpawN (druhý zleva)

Odstartovalo AMD 2008 Challenge Black

Vedle finišujících kvalifikací pro World Cyber Games 2008 se objevila další prestižní a štědře dotovaná soutěž, nese název AMD 2008 Challenge Black. Pořadatelé tohoto turnaje se setkali s úspěchem už v minulosti, a proto se rozhodli uskutečnit další ročník a tentokrát ještě ve větším měřítku. Letos se soupeří v titulech Warcraft 3: The Frozen Throne a FIFA 08, v nichž je možné vyhrát až 18.000€ v hotovosti a spoustu kvalitních výrobků značky AMD. Zajímavé akce a výhry jsou připraveny i pro diváky a fanoušky.

Nejprve se však podíváme podrobněji na ligy ve výše zmíněných herních titulech. Ty jsou rozděleny do několika částí. Té první se zúčastní v každé hře 32 profesionálních evropských hráčů, které pečlivě vybrala komise WCG. Ten nejlepší z nich si na konci odnese luxusní počítačovou sestavu Experience Black, dalších sedm si mezi sebou rozdělí špičkové grafické karty Radeon 4870X2 blk-med a procesory Black Edition CPU. Zápasy startují 20.září, seznam účastníků bude oficiálně zveřejněn den před zahájením. Pokud komise přihlédne i k nedávno proběhlému ESWC Grand finále v kalifornském San Jose, neměla by nominace minout českého Warcraft 3 hráče Bonecrackera, který zde vyhrál základní skupinu, v níž si poradil i s pozdějším vítězem.

Pro hráčskou veřejnost bude zřejmě zajímavější až druhá část turnaje, která již odstartovala a mohou se jí zúčastnit všichni registrovaní na stránkách soutěže. Ta probíhá formou čtyrech tzv. žebříčků, v nichž účastníci mezi sebou bojují pouze tehdy, pokud sami chtějí. Háček je ovšem v tom, že dále postoupí vždy pouze 16 nejlepších z každého žebříčku. Ti pak budou dále soupeřit, dokud nezůstane posledních 16, kterých zavítá na Grand finále AMD 2008 Challenge Black. Absolutní šampion získá 5.000€ v hotovosti, druhý v pořadí 2.000€, třetí 1.000€ a další čtyři procesory Black Edition CPU.

Tím to ovšem zdaleka nekončí. V průběhu soutěže je možné vsázet na jednotlivé zápasy a po skončení si odnesou nejúspěšnější sázkaři v obou titulech sumu 1.000€. Navíc je možné zúčastnit se jakési aukce, v níž nabízíte za grafickou kartu Radeon 4870X2 blk-med částku ve stanoveném rozhraní a pokud se vám podaří trefit nejnižší číslo, které nikdo jiný nedal, je karta vaše. Zcela poslední ceny budou rozděleny v soutěži, která proběhne až po skončení lig. V té přijdou na řadu tvůrci videí. Autor videa vytvořeného ze záznámů zápasů AMD 2008 Challenge Black s největším ohlasem bude za svou práci odměněn rovněž částkou 1.000€.