Hra zachycuje historii kapely včetně památných scén i koncertů po boku jiných skupin. Součástí hry jsou největší hity skupiny, jako například Love in an Elevator, Sweet Emotion, či Livin' on the Edge, i skladby jiných interpretů.

V rámci série Guitar Hero jde o první hru, která je zaměřena na jedinou rockovou skupinu. Předchozí tři verze hry se týkaly různých rockových žánrů od klasického rocku, přes metal a punk až po hity z 80. let.

:. Ve hře Guitar Hero se hráči pokoušejí mačkat knoflíky na ovladači ve tvaru kytary současně s notami, které se objevují na obrazovce.

Pokud se hráč trefí do odpovídající noty, skladby se zahrají správně a hráč získá body. Frontman Aerosmith Steven Tyler se spoluhráči museli kvůli výrobě hry strávit dva týdny ve studiu, protože bylo nutné zachytit pohyby muzikantů na pódiu tak, aby mohly být převedeny do počítačové simulace. Členové kapely jsou v ní komiksově zkarikovaní a poněkud omlazení.

Společnost Activision plánuje, že příští rok přijde na trh s hrou Guitar Hero, která bude věnována legendární kapele Metallica. Od svého uvedení na trh v roce 2005 Guitar Hero vydělala více než miliardu dolarů. Alba skupiny Aerosmith patří k nejprodávanějším americkým deskám všech dob a jen ve Spojených státech se jich prodalo 66,5 miliónu kopií.