Euro 2008 přináší především nový systém kliček, reálné chyby brankářů, počasí má už opravdu vliv na stav hřiště, góly z velké vzdálenosti jsou výjimečné a scénáře jsou zajímavější. Bohužel několik mušek na kráse se najde. Hra zřejmě nebyla dostatečně otestovaná, a tak si hráči stěžují na různé vážné či méně vážnější bugy.

Hlavním lákadlem nového simulátoru je mód Captain your country, ve kterém bojujete spolu s třemi dalšími spoluhráči o to, kdo pojede na mistrovství Evropy, kdo bude kapitán týmu, kdo bude vytáhnut z béčka do áčka atd. V průběhu zápasu jste neustále hodnoceni číselným ratingem, který se mění v závislosti na tom, jak se vám daří či nedaří. Hodnocení je však někdy podivné, rating vám někdy spadne či naopak vyskočí zcela zbytečně a nepodloženě.

:. Obě mužstva hrdě stojí bok po boku před zraky desetitisíců fanoušků.

Když hrajete mód Captain your country alespoň ve dvou u jednoho přístroje, tak jde o dobrou zábavu, bohužel však krátkou. Jakmile projdete kvalifikací a případně šampionátem, tak musíte hrát vše znovu, což člověka přestane brzy bavit.

Kličky fungují a pomáhají

Triky a kličky se tentokrát konečně povedly. Máte možnost využít velké množství triků, které nejenže působí reálně, ale když jsou použity ve vhodný moment, tak vám opravdu mohou výrazně pomoci v tahu na branku.

Co se podařilo je počasí a jeho vliv na kvalitu terénu. Když tak hrajete za horka, tak balón odskakuje daleko více a hra je úplně odlišná od té, kdy hrajete v dešti. Na hřišti jsou kaluže, ve kterých se míč zastavuje, zkrátka paráda. Hratelnosti to hodně přidá.

:. Úúúúú, to byl ale zákrok. Nereálné fyziky útočníka si ani nevšimnete.

Hra se oproti fotbálku FIFA 2008 konečně hýbe svižněji, v publiku znějí hymny jednotlivých států a je to jednoznačně obrovské zpříjemnění čekání na další ročník. Pokud se ovšem nad hřištěm zablýská a z ničeho nic jeden z protihráčů zmizí a stane se neviditelným jak ve hře, tak i na radaru, přestanete se asi usmívat. Poslední soud necháme na vás, my bychom i přes určité chyby neměnili.