Kdo se se Supaplexem někdy setkal, mi jistě dá za pravdu, že se jedná o výjimečnou hru. Už jen její návrh, kdy se pohybujete vnitřkem počítače, má cosi do sebe. Sbíráte přitom barevné atomy, musíte se prokousávat přes zelené základní desky a na životě vás neustále ohrožují padající koule anebo běhající nůžky. K tomu všemu se přidávají vybuchující diskety a terminály, se kterými můžete ovládat dění v jiných částech úrovně anebo porty, přičemž některými lze procházet jen jednosměrně, a o dobrou zábavu máte postaráno.

Pokud vás tento popis navnadil anebo jste kdysi Supaplex hrávali, vězte, že už nemusíte prolézat archivy starých her a ještě se ke všemu trápit s DosBOXem, protože existuje verze pro Windows. Ta prakticky obsahuje vše, co za starých časů, a ještě k tomu navrch přidává vylepšení v podobě pokročilého editoru.

Pro milovníky logických her je tento titul povinnost, pro pamětníky možnost, jak si nostalgicky zavzpomínat a pro nováčky zase důkaz, že dříve se dělaly hry, které měly své kouzlo, ačkoli nedisponovali pompézní grafikou.

DOWNLOAD, homepage, 10 MB, 9/10