Dům údajně začal hořet od přívodu napájení do konzole Xbox 360. Oběť požáru, dítě jménem Wade Kline, v následném "ohnivém pekle" zahynula, uvedl deník Information Week.

"Oheň byl přímým důsledkem přehřátí napájení a přidružených kabelů," píše se v soudním spise státu Illinois, který mezi obviněné zahrnuje Microsoft, Wal-Mart a nejmenovaného výrobce napájecích kabelů.

Rodina se kvůli škodám na majetku domáhá 50 000 dolarů (asi miliónu korun), které chce použít na rekonstrukce. Experti se domnívají, že požár zavinila herní konzole Xbox 360, která pocházela z první generace těchto přístrojů.

Podle mediální agentury AMI Communications, která zastupuje Entertainment&Devices divizi společnosti Microsoft, se případ odehrál v roce 2004, kdy Xbox 360 ještě nebyl v prodeji.

Zástupci Microsoftu nicméně rodině vyjádřili soustrast. Firma ale odmítá odpovědnost za vznik požáru a smrt dítěte z výše uvedených důvodů a je připravena toto nařčení vyvrátit.

"Microsoft a řetězec Wal-Mart nebyly v této souvislosti nikdy vyšetřovány žádným soudem. O případu se společnosti dozvěděly až nyní z novin po třech letech. Vzhledem k žalované částce, která je i na naše poměry nesmyslně nízká, je pravděpodobné, že se rodina po letech snaží získat od obou firem peníze a bude se chtít dohodnout," doplnila agentura.