Jeden z předních designérů Masaja Matsuura přikládá neoblíbenost PlayStationu 3 (jak probíhal prodej prvních PS3 v Česku si můžete přečíst zde) v Japonsku jeho velkým rozměrům. "Když se snažíte prodávat na zdejším trhu, záleží na velikosti vašeho produktu," řekl Matsuura v rozhovoru pro deník GamesIndustry.biz.

"Je (PlayStation 3) příliš velký pro Japonce," dodal. Podobně neskladná jako PlayStation 3 je také herní konzole Microsoft Xbox 360. Vzhled tohoto zábavního produktu však Japonci akceptovali. Nesmířili se ale s příliš velkým napájecím adaptérem, který Xbox 360 doprovází, tvrdí Matsuura.

Podle designéra je vůbec nejlepším produktem herní konzolka Nintendo Wii. Ta je ve srovnání s PS3 a Xboxem 360 příjemně malá, navíc vyniká velmi čistým a svěžím vzhledem - tedy tím, co údajně lidé ze země vycházejícího slunce do svých malých pokojíčků hledají.

:. Odpálit míček do jamky skrze bezdrátový ovladač v pravé ruce je poměrně snadné - ovšem hráč musí stát, zatímco ovladač svírá oběma rukama podobně, jako by držel golfovou hůl.

Pro Nintendo Wii se však velmi těžce vymýšlejí vhodné hry. Uživatelé Wiička totiž v rukou svírají bezdrátové ovladače, které reagují na jejich pohyb. Při hraní se tak poměrně zapotíte a navíc nedokážete v gamesce strávit několik hodin v kuse. Bolest v necvičených rukou a únava vám to totiž po pár desítkách minut rozmluví. [celá zpráva]