Podtitul hry - Princezna šera (Twilight Princess) předznamenává, že se nová Zelda odehrává v krajině zahalené do šera a tmy. Úkolem hlavního hrdiny Linka pak je tento závoj odhrnout a království opět vrátit dotek jasného dne a pořádku.

Wii a ovládání
Musíme přiznat, že Twilight Princess by bez bezdrátových ovladačů s vibračním mechanismem a polohovacími senzory byla fádní a průměrná. Nedovedeme si proto představit, že by tato hra vyšla v klasické PC edici nebo pro jinou herní konzoli než Nintendo Wii. Namísto klasického gamepadu či joysticku, který svíráte jednou rukou, držíte v dlaních ovladače dva. Jedním například při střelbě doslova míříte na obrazovku, druhým šviháte mečem, napichujete ryby na háček... Tasení a sekání zbraněmi je tak zcela intuitivní a přispívá ke zvýšení reálnosti herního prostředí.

S Linkem coby farmářským synkem se hráč seznámí hned v úvodu hry. S bezdrátovými dálkovými ovladači s vibračními režimy si jako Link budete brzy muset poradit s jízdou na kobylce Eponě (dusot jejich kopyt ucítíte přes ovladače přímo na "vlastní ruce"), s Eponinou pomocí zaženete do chlívku první splašený dobytek, naučíte se skákat přes překážky a posléze proniknete do tajemství ovládání meče či rybářského prutu.

Drzá opička zamotala příběh

Ovšem hra jako taková může i přes mnoho poměrně zajímavých zpestření (chytání ryb, vypouštění orlů) působit zpočátku nudně. Děj přitvrdí až tehdy, kdy místní drobotina honí po lese přidrzlou opičku a dostane se do pořádného průšvihu. Vy jakožto hráč ovládající Linka pak musíte zasáhnout...

Pod vlivem už naštěstí napínavého děje se Link mění ve vlka, hra přituhuje a svět se ukrývá do závoje tmy a všudypřítomných duchů. Vaším průvodcem se posléze stává podivná postavička Midna.

Přiznáváme - zpočátku vás její ustavičná snaha radit, pomáhat a všelijak jinak vás v ději postrkovat dále může otravovat, později si však její tllachání a vybízení oblíbíte natolik, že by vám ve hře chyběla...

Design úrovní zvládli Japonci na jedničku

Design jednotlivých lokací je velmi povedený a pokud někde něco přehlédnete a jste v tzv. zákysu, pak poté, kdy zjistíte, jak na to, spíše spíláte sami sobě, protože řešení mnoha hádanek je logické a přímočaré.

Co dodat? Snad jen že nová Zelda příjemně překvapila a Nintendo Wii v ní má velkou pomocnici, která by mohla prodejnost konzolky posunout do nových výšin.

Hru The Legend of Zelda: Twilight Princess zapůjčila do testu společnost Nintendo