Nějak blíže rozebírat jak takové a podobné hry vypadají asi nemá moc smysl. Zaklad tvoří engine nějaké kvalitní a časem prověřené 3D akce, v tomto případě se jedná o Quake 3. Prakticky však chybí nějaký singleplayer příběh, vše se omezuje na brutální řeže v uzavřených arénách. Ovšem pokud už chcete přestat číst, protože nedisponujete nějakým rychlým připojením k internetu, nedělejte to. Open Arenu si totiž můžete zahrát i sami proti botům (počítačem ovládaným protivníkům).

Pokud se rozhodnete připojit na internet, na výběr budete mít ze dvou druhů serverů: klasického deathmatche, anebo řidčeji capture the flag.

To samo o sobě ještě pořád není nic výjimečného. Stejně jako to, že hra funguje pod licencí Open Source - posouvá ji to však o velký kus kupředu co se týče zpracování. Na grafice, zvucích, hudbě - prakticky na ničem nenajdeme žádnou zásadní chybu anebo nedostatek. Instalační soubor je přitom mnohem menší, než bývá u podobných projektů zvykem. Takže pokud ještě stále váháte, s jakou multiplayerovou akcí začít, tohle by mohl být váš horký favorit.

DOWNLOAD, homepage, 73 MB, 8/10