Hlavní obsah
 

Nejmenší dron od DJI míří do prodeje. Láká nízkou cenou

Ve čtvrtek se v České republice oficiálně začal prodávat nový dron nazývaný Spark. Ten je tím nejmenším bezpilotním letounem v nabídce společnosti DJI, zároveň se pyšní také titulem nejlevnější. Vyplývá to z informací nákupního rádce Zboží.cz, který provozuje společnost Seznam.cz.

 
Nejmenší dron od DJI míří do prodeje. Láká nízkou cenou

Tuzemští prodejci nabízejí Sparka podle Zboží.cz za 15 990 Kč. Právě tato verze, i když zatím ne ve všech barevných provedeních, je od čtvrtka dostupná v Česku.

Relativně nízká pořizovací cena je jedním z největších lákadel novinky. Loňský model Mavic, který sází na skládací konstrukci, se totiž nabízí za 28 590 Kč. Vyšší cena je ospravedlnitelná díky skládací konstrukci, většímu doletu i lepší výdrži. Na druhou stranu právě cena Mavica krásně ilustruje, jak je Spark ve skutečnosti levný.

DJI Mavic

Foto: archív výrobce

Sluší se podotknout, že Spark se bude v tuzemských obchodech v horizontu několika týdnů nabízet také ve verzi Combo. Speciální balení bude kromě dronu obsahovat také dvě baterie, batoh a nabíječku pro tři akumulátory. Cena bude tak logicky vyšší, konkrétně 21 490 Kč.

Kompaktní rozměry

Spark láká kromě nízké ceny také na kompaktní rozměry. Samotné tělo dronu totiž není o moc větší než většina aktuálně nabízených chytrých telefonů. K těmto proporcím je samozřejmě nutné připočítat ještě rozpětí vrtulí, i tak jsou ale rozměry 143 x 143 x 55 mm skoro až zarážející.

Menší proporce se pochopitelně příznivě podepsaly i na celkové hmotnosti dronu. Ten váží pouhých 300 gramů, tedy více než dvakrát méně než v případě modelu Mavic. Sluší se připomenout, že ten se doposud pyšnil titulem nejkompaktnějšího dronu v nabídce společnosti DJI.

DJI Spark

Foto: archív výrobce

Sofistikovaná elektronika

I přes kompaktní rozměry se podařilo do útrob bezpilotního letounu vtěsnat sofistikovanou elektroniku. Dron tak nabízí například technologii aktivního sledování pohybujících se objektů i řadu dalších automatických režimů. Problém mu nedělá ani rozpoznávání překážek, díky čemuž se velmi minimalizuje šance kolize.

Obraz je zachycován pomocí CMOS senzoru s rozlišením 12 megapixelů. Kromě natáčení videí je s dronem samozřejmě možné pořizovat i fotografie z ptačí perspektivy. Maximální letová rychlost je 50 km/h, přičemž baterie stačí až na 16 minut letu.

Více se o novém dronu DJI Spark dozvíte v našem dřívějším článku. [celá zpráva]

Dron DJI Spark

Foto: archív výrobce

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků