Při oficiální premiéře výrobce oznámil cenu pro evropský trh – Karma měla stát 870 eur, tedy v přepočtu 23 500 Kč. Po započítání daně tak měla cena vzrůst zhruba na 28 000 Kč.

V Česku je však nový dron v rámci předobjednávky dostupný podle Zboží.cz za 30 000 Kč. Tedy o dva tisíce dráž, než se původně předpokládalo. Jde přitom o základní model bez přibalené akční kamery. V prodeji by se měly objevit i sety s modely GoPro Hero 5 Black a Hero 5 Session. Ty budou ale pochopitelně ještě dražší.

Dron GoPro Karma

Dron od společnosti GoPro - Karma

FOTO: Jakub Kynčl, Novinky

Je nutné zdůraznit, že v současnosti jde skutečně pouze o předobjednávky. Kdy budou mít prodejci novinku fyzicky skladem, zatím není jasné.

Karma vypadá na první pohled jako obyčejný dron, akční kameru je však možné snadno odmontovat i včetně stabilizátoru a s ní natáčet tzv. z ruky. Stabilizátor přitom bude fungovat velmi podobně jako selfie tyč. Stejně tak je samozřejmě možné vyjmout i samotnou kameru a přidělat ji například na helmu nebo popruh batohu.

Snadno se složí

Velmi zajímavá je i konstrukce samotného dronu. Ten má totiž kromě odnímatelného stabilizátoru také skládací vrtule, jednoduše se ohnou směrem k tělu zařízení, aby při převozu zbytečně nepřekážely.

Celkově novinka působí velmi subtilním dojmem, ale podle tvůrců by si toho měla nechat líbit opravdu hodně. Vzhledem k tomu, jakého renomé dosáhla tato značka v segmentu akčních kamer, lze toto vyjádření brát velmi vážně.

K ovládání Karmy bude sloužit speciální jednotka s dotykovým displejem. Prostřednictvím něj uživatel přesně uvidí, co bezpilotní letoun natáčí. Ovládací jednotka bude samozřejmě součástí balení.

Takto vypadá dálkové ovládání dronu Karma. Ten je velmi skladný a vejde se do poměrně malého batohu.

Takto vypadá dálkové ovládání dronu Karma. Ten je velmi skladný a vejde se do poměrně malého batohu.

FOTO: Jakub Kynčl, Novinky