Dvoutisícová cifra nemusí působit kdovíjak dramaticky. Na druhou stranu s ohledem na prodejní cenu pohybující se v přepočtu okolo čtvrt miliónu korun jde o poměrně velký úspěch. Pro srovnání – cena základního modelu Sport startuje na zahraničních trzích na 349 dolarech (asi 8800 Kč).

Video

Co umějí chytré hodinky od Applu

Celkově se ale Apple z prodejů svých prvních hodinek radovat nemůže. Jak upozornil Daily Mail, prodeje v USA jsou nyní ve srovnání s dubnovým uvedením na trh o 90 % nižší. Kolik hodinek se doposud prodalo, však zatím zástupci amerického počítačového gigantu neprozradili.

Na konci června rozšířila společnost Apple nabídku chytrých hodinek Watch do dalších států. Kdy bude novinka oficiálně dostupná v České republice, však zatím stále není jasné.

Apple Watch

Zleva: nejlevnější Apple Watch Sport, standardní Apple Watch a nejluxusnější Apple Watch Edition

FOTO: archív výrobce

Nositelná elektronika = miliónový byznys

Americký elektronický gigant svými prvními hodinkami vstoupil letos na trh s nositelnou elektronikou, kde hlavní slovo prozatím měla konkurenční společnost Samsung.

Analytici předpovídají odvětví nositelné elektroniky zářnou budoucnost. Do roku 2020 trh podle nich vzroste desetinásobně na 100 miliónů zařízení.