Jednou z novinek je druhá generace tabletu Yoga od společnosti Lenovo. Ta je svým způsobem revoluční, a to především díky technologii AnyPen, která umožňuje ovládat dotykovou obrazovku prakticky čímkoliv – vidličkou, propiskou či obyčejnou tužkou.

Lenovo Yoga 2 AnyPen

Lenovo Yoga 2 AnyPen

FOTO: archív výrobce

To se může hodit, když máte špinavé ruce, nebo pokud potřebujete přesnější ovládání. Jak jsme se přesvědčili v praxi, pomocí obyčejné tužky se dá na displeji velmi pohodlně a hlavně přesně kreslit.

Vyzdvihnout si zaslouží i zabudovaný stojánek v tabletu, díky němuž je zároveň možné novinku od Lenova pověsit klidně i na zeď. K čemu je to dobré? Například v kuchyni můžete mít recepty při vaření na tabletu doslova před očima.

Lenovo Yoga 2 AnyPen

Lenovo Yoga 2 AnyPen

FOTO: archív výrobce

Rozměry tabletu Yoga 2 jsou víceméně dány osmipalcovou IPS obrazovkou, která se pochlubí rozlišením 1920 x 1200 pixelů. Pracovní tempo zařízení určuje procesor Intel Atom Z3745, jehož čtyři jádra jsou taktována na 1,86 GHz. K dispozici jsou dále 2 GB operační paměti.

Lenovo Yoga 2 AnyPen se již prodává v tuzemských obchodech za cenu okolo sedmi tisíc korun.

Když tablet funguje jako notebook

Další novinkou je Transformer Book T300CHI od společnosti Asus, který se v Česku prodává za 23 500 Kč. Ten může na první pohled připomínat spíše klasický notebook než počítačový tablet.

Asus Transformer Book T300CHI

Asus Transformer Book T300CHI

FOTO: archív výrobce

Ve skutečnosti ale dokáže tento šikovný hybrid zastat obě funkce. Ve chvíli, kdy toužíte po větší mobilitě, stačí odtrhnout 12,5palcový dotykový displej s vysokým rozlišením 2560x1440 pixelů od základové stanice s klávesnicí a touchpadem. A máte tablet.

Podobných zařízení je na trhu celá řada, ale Transformer Book T300CHI má proti většině z nich navrch v otázce výkonu. Směle se může měřit s plnohodnotnými notebooky, díky šetřícím technologiím ale zároveň zvládne na baterii fungovat klidně i celý pracovní den.

To je zásluha především úsporného procesoru Intel Core M, který standardně pracuje při nízké frekvenci 0,8 GHz. V případě potřeby se ale dokáže automaticky přetaktovat až na 2 GHz. Ve výbavě nechybí ani 4GB operační paměť a 128GB SSD jednotka. Vše pracuje pod operačním systémem Windows 8.1.

Může se Vám hodit na službě Zboží.cz: