Kvalit požadovaných zástupci Applu nedosahuje údajně 60 až 70 procent produkce displejů pro Watch. Jak se totiž ukázalo, vyrobit plastovou verzi OLED panelu, která by dosahovala kvalit skleněné varianty, není tak snadný úkol.

Hlavním dodavatelem dotykových obrazovek je společnost LG. Problémy s výrobou budou mít nejspíše přímý dopad na dostupnost novinky na světových trzích. Místo plánovaných tří miliónů kusů by se tak během dubna měla v prodeji objevit méně než polovina.

Šéf Applu Tim Cook s novými chytrými hodinkami Watch

Šéf Applu Tim Cook s novými chytrými hodinkami Watch

FOTO: Stephen Lam, Reuters

Zástupci amerického počítačového gigantu se k problémům s kvalitou displejů pro Apple Watch zatím oficiálně nevyjádřili.

Americký elektronický gigant svými prvními hodinkami vstupuje na trh s nositelnou elektronikou, kde hlavní slovo prozatím měla konkurenční společnost Samsung. Chytré hodinky od Applu mají fungovat jako příslušenství pro chytrý telefon iPhone, zároveň však budou do určité míry suplovat jeho funkce. Bude s nimi možné například telefonovat.

Analytici předpovídají odvětví nositelné elektroniky zářnou budoucnost. Do roku 2020 trh podle nich vzroste desetinásobně na 100 miliónů zařízení. [celá zpráva]