A že nejde o žádnou hudbu budoucnosti, dosvědčuje čerstvý patent tohoto výrobce. Sluchátko na první pohled může vypadat jako obyčejné hands-free. Na jeho konci je však umístěn výklopný heads-up displej, který promítá obraz uživateli přímo do oka.

Prototyp chytrého sluchátka

Prototyp chytrého sluchátka

FOTO: archív výrobce

Novinka by měla být přímou odpovědí na chytré brýle, na kterých v současné době pracuje hned několik konkurenčních výrobců. Je tedy více než pravděpodobné, že verze od Samsungu bude spolupracovat s chytrými telefony a počítačovými tablety tohoto výrobce.

Žádné bližší informace však nejsou k dispozici, uvedl server Softpedia. Jasná tak není konkrétní cena ani dostupnost produktu.

Miliónový byznys

Analytici předpovídají odvětví nositelné elektroniky zářnou budoucnost. Do roku 2020 trh podle nich vzroste desetinásobně na 100 miliónů zařízení. [celá zpráva]

Samsung se doposud věnoval v tomto odvětví především chytrým hodinkám. Jednou z posledních novinek je verze Gear Fit, která je vybavena zahnutým barevným displejem. Hodinky hlídají mimo jiné zdravotní stav majitele a zobrazují došlé zprávy.

Na sportovce cílí chytré hodinky Galaxy Gear Fit.

Na sportovce cílí chytré hodinky Galaxy Gear Fit.

FOTO: Albert Gea, Reuters