Předobjednat hodinky bylo možné prostřednictvím serveru KickStarter, který nápadití jedinci využívají k hledání investorů pro svůj projekt. Dohromady přispělo během měsíce 4141 lidí částkou 616 231 USD (11,8 miliónu korun), obdržet Hot Watch by měli v horizontu šesti měsíců.

V současnosti už přispívat možné není, ale je pravděpodobné, že v příštím roce se novinka dostane i do volného prodeje. Zástupci společnosti PH Technical Labs počítají s tím, že v prodeji se objeví čtyři různé verze, které se však od sebe budou lišit pouze vzhledem.

Hot Watch by se měly prodávat ve čtyřech různých verzích.

Hot Watch by se měly prodávat ve čtyřech různých verzích.

FOTO: KickStarter

Hot Watch se nesnaží nahradit chytré telefony, ale rozšířit jejich funkce. Chytré hodinky je možné připojit k telefonu prostřednictvím bezdrátové technologie Bluetooth, přičemž dosah je až deset metrů. Podporovány jsou smartphony s operačním systémem Android a iOS od Applu.

Na digitálním dotykovém ciferníku je kromě hodin možné zobrazovat informace o zmeškaných hovorech, zprávách, e-mailech, Facebooku, kalendáři, hudebním přehrávači. Samotné hodinky budou i bez telefonu podporovat řadu aplikací, jako je například krokoměr, záznamník, detekce pádu a kalkulačka. Tvůrci navíc počítají s tím, že další programy budou přibývat.

Nejzajímavějším prvkem Hot Watch je ale možnost telefonování. Inteligentní hodinky totiž dokážou fungovat jako handsfree. Během telefonování stačí přiložit ruku k uchu, zabudovaný reproduktor odrazem o konečky prstů přenese zvuk až k ušnímu bubínku. Mikrofon pak bude zabudovaný v pásku.

Během telefonování stačí přiložit ruku k uchu, zabudovaný reproduktor odrazem o konečky prstů přenese zvuk až k ušnímu bubínku.

Během telefonování stačí přiložit ruku k uchu, zabudovaný reproduktor odrazem o konečky prstů přenese zvuk až k ušnímu bubínku.

FOTO: KickStarter