„Baterie mého telefonu vždycky umře v tu nejméně vhodnou dobu,“ osvětlila pro server NBC Khareová důvody, které ji vedly k výrobě revolučního zařízení. V podstatě se jedná o malý, rychle se nabíjející kondenzátor, který by měl u nových telefonů nahradit tradiční bateriové akumulátory.

Jeho výhody jsou totiž nesporné. Kromě toho, že se dokáže na plnou kapacitu nabít za pouhé dvě desítky vteřin, je navíc vyroben z flexibilního materiálu. Používat jej tedy bude možné bez problémů v ohebných zařízeních, na kterých již výrobci v současnosti usilovně pracují. [celá zpráva]

Video

Nová baterie by mohla být využita u ohebných mobilů, na kterých již vědci usilovně pracují. Na videu je zařízení nazývané ModePhone, které se místo vyzvánění začne kroutit.

Mladá studentka věří, že kromě mobilních telefonů by její vynález mohl být využíván také v počítačových tabletech, noteboocích nebo dokonce také v elektromobilech. Novinka má totiž podle testů až desetkrát vyšší životnost než běžné akumulátory.

Přednosti rychle se nabíjejícího kondenzátoru prezentovala Khareová v rámci konference Intel Science and Engineering Fair, na kterou se každoročně sjíždějí vědci z celého světa. Její vynález byl pořadateli z 1600 přihlášených projektů oceněn jako jeden ze tří nejlepších. Za to získala 50 000 USD, tedy více než milión korun.

Eesha Khareová při přebírání ceny za svůj vynález na konferenci Intel Science and Engineering Fair

Eesha Khareová při přebírání ceny za svůj vynález na konferenci Intel Science and Engineering Fair

FOTO: Intel